Verslo paskola – kokių klaidų vengti?

Kiekvienas verslininkas nori kuo geresnių sąlygų iš skolintojų, kada kreipiasi dėl verslo paskolos. Vis tik būna atvejų kai paskola visai neišduodama arba skolinama su dideliais procentais. Dažniausiai finansiniai sandoriai, kurie atrodo rizikingi ir mažiau patikimi, verslininkui kainuos daugiau. Taigi, verta pasiruošti, kad įmonė atrodytų solidžiai.

Kokių klaidų vengti, kreipiantis dėl verslo paskolos?

Viena iš klaidų – kalbantis su kreditoriais verslininkas negali įvardinti, kokios sumos jam reikia. Atliekant namų darbus ir ruošiant verslo planą, reikia numatyti, kur ir kiek pinigų bus investuota į technologijas, gamybos procesų atnaujinimą, žaliavų įsigijimą. Tada pasiskaičiuoti, kokios sumos trūksta. Kalbantis su kreditoriais verta aptarti visą verslo planą ir numatomas investicijas, bei kiek pinigų trūksta sumanytiems darbams įgyvendinti.

Kita klaida, kada kreditorius nuteikiamas per daug optimistiškai. Iš tiesų, kalbantis su kreditoriumi ir išryškinant vien teigiamas įmonės puses, puikią finansinę padėtį, verslininkas gali atrodyti įtartinai. Kreditoriai gan gerai išmano ekonomiką, rinkos situaciją, verslo procesus, todėl juos apgaudinėti nėra prasmės. Reikėtų pasakyti apie įmonės privalumus ir patiriamus sunkumus, pavyzdžiui, kad šiais metais pardavimai sulėtėjo dėl ekonominės situacijos šalyje, tačiau iki 2019 metų jie didėjo 1,5 procento.

Besikreipiantis dėl verslo paskolos, sumenkins savo galimybes, jei nebus susipažinęs su įmonėje vykstančiais procesais. Verslininkas turi žinoti savo įmonės balansą, pajamas, išlaidas, kasmetinį pelno prieaugį. Taip pat, išmanyti rinkos situaciją, kokie įmonės pranašumai prieš konkurentus. Verslininkas turėtų pristatyti trumpą įmonės istoriją.

Ypač kruopščiai pasiruošti prieš kreipiantis dėl paskolos verta, jeigu prašote didelės sumos per bankus. Bankai, stengdamiesi išvengti rizikos, ypač atidžiai renkasi su kuo bendradarbiauti. Todėl reikia nusiteikti, kad procesas užtruks ne vieną dieną pasiruošimo darbams ir svarstymui. Vis tik, jei reikalinga mažesnė suma, kreditą žymiai paprasčiau ir greičiau galima gauti iš alternatyvių finansavimo šaltinių. Vienas iš jų yra „Noviti Finance“. Šioje įmonėje verslo paskola iki 20 000 eurų išduodamas vienos darbo dienos bėgyje. Tereikia užpildyti prašymą, parodyti įmonės balansą, pelno/nuostolių ataskaitą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *