Kaip vėjo smūgiai: žvilgsnis į oro mentes

Oro mentės gavo palūkanas ir vaizduotę, ir jaunų ir senas panašus, per daug šimtmečių. Budrūs gaidžiai, pražiūrintys daržines, risnojantys arkliai, pralenkiantys elegantiškus namus, šitie unikalūs maži oro prietaisai turi turtingą istoriją, įvykdami anksčiau už Kristaus gimimą. Bet kaip jie atvyko būti? Kas padarė pirmą? Kodėl juos pavadina oro mentėmis? Prisijunkite prie mūsų, kadangi mes tiriame kelis smagius faktus apie oro mentes ir kaip orai tapo matuojami.

Ankstyviausia žinoma oro mentė priskiria metams 48 pr. Kr., kur tai papuošė Bokštą Vėjų Atėnuose. Manytas būti daugiau kaip 4′ ilgais, ši pirma oro mentė buvo padaryta panašume Graikijos Dievo, Triton, su galva ir liemeniu vyro ir žuvies kūnu. Dėl to, kad senoviniai graikai ir ikikrikščioniški romėnai manė, kad vėjas nešė dieviškus įgaliojimus, tai buvo labai bendra, kad pamatytų oro mentes, sukurtas panašume Graikijos Dievų, tokiame kaip Hermes, Gyvsidabris ir Borėjas.

Norvegai pakėlė mintį apie oro mentę ir pradėjo daryti jų savą apie 9-ąjį šimtmetį. Unikalus, į šią dieną, Vikingai sukūrė sutvarkytas oro mentes ir paprastai dėdavo juos ant jų laivų, navigaciniais tikslais, taip pat kaip jir ant namų. Paprastai padengtas privilegijuota gyvūno statulėle, šis oro mentės stilius gali vis dar paprastai būti randamas Norvegijoje ir Švedijoje. Taip pat manoma, kad, apie šį laiką, Popiežius pareiškė, kad visos bažnyčios Europoje rodo gaidį viršuje jų bažnyčia, kadangi Jesus priminimas pranašauja, kad gaidys negiedotų, rytas po Paskutinės Vakarienės. Nuo tų laikų, buvo tradicinis daugeliui bažnyčių, ir Europoje ir Amerikoje, rodyti gaidžio oro mentę.

Pirmas prezidentas, George Washington, pažymėjo Revoliucinio karo galą, turėdamas ypatingą oro mentę, įgaliotą jo Vernon aptaiso turto viršūnei. Sukurtas balandžio panašume, nešdama gelsvai žalią šaką, ar Taikos Balandį, ši oro mentė buvo baigta 1787, Joseph Rakestraw. Net Thomas Jefferson surado palūkanas dėl oro menčių, galbūt pridėdamas oro mentę, ant Monticello, į rodyklę jo name. Šis būdas, jis sugebėjo nustatyti vėjo kryptį, neturėdamas palikti jo namų patogumo. Orai Kaune pradeti matuoti pro mente dar 18 amžiuje.

Per 1800-uosius, bendros oro mentės pavaizdavo populiarius lenktyniaujančius arklius, tokius kaip George M. Patchen ir Kontrabandininkas, jų panašumas, atgaivintas nuo elegantiškų Currier ir Ives atspaudų. Oro menčių meno kūriniai tiktai žengė į priekį nuo ten, leisdami vaizduotę nueiti laukiniai; elegantiški siluetai, įmantrūs ritiniai ir strėlės, net trimatis gyvūno sukūrimas. Dabar besiplečiant su skirtingų medžiagų pertekliumi, tai yra tikra statoma suma, kad, kad ir kas kiekvienas trokšta oro mentėje; jei tai nebuvo padaryta dar, yra kažkas ten pasiruošęs duoti tam sūkurį.