Jūsų finansinis sprendimas

greitieji kreditaiVisiems mums retkarčiais prireikia pagalbos. Neretai pritrūkstame ir pinigų. Tai nėra gėdinga ar baisu, kai yra greitieji kreditai. Kitaip dar vadinamas mažąja paskola, kreditas dažniausiai yra suprantamas kaip nedidelė pinigų suma, suteikiama neilgam grąžinimo laikotarpiui.

 

Kreditas ir paskola – vienas ir tas pats?

Kredito esmė galėtų būti apibrėžiama kaip įsipareigojimas ar piniginė prievolė. Nevertėtų išsigąsti žodžio „prievolė“. Jis paprasčiausiai nurodo, kad kreditai yra tokios pinigų sumos, kurias ateityje neišvengiamai teks grąžinti, atsižvelgiant į sutarties sąlygas. Pats žodis „kreditas“ kilo iš lotyniškojo „tikėti“ arba „patikėta“. Tai ir nurodo, kad kredito bendrovė, paskolindama pinigus individualiam vartotojui ar organizacijai, išreiškia pasitikėjimą klientu. Šis, atsakydamas į parodytą pasitikėjimą, sutartimi įsipareigoja grąžinti kreditą. Paskola iš esmės nesiskiria nuo kredito, kadangi tai irgi yra piniginis sandoris arba finansinis įsipareigojimas. Paskolos davėjas įsipareigoja suteikti konkrečią pinigų sumą, o gavėjas sutinka grąžinti tai, ką gavo, ir mokėti palūkanas, jeigu sutartyje nenumatyta kitaip. Kai paskolos paprastai yra didelės pinigų sumos, suteikiamos bent kelerių metų laikotarpiui, greitieji kreditai dažniausiai neviršija dešimties tūkstančių litų, o ir grąžinti juos gavėjas įsipareigoja per vienerių – dvejų metų laikotarpį. Atsižvelgiant į sutarčių sąlygas, šios „kredito“ ir „paskolos“ sąvokos gali maišytis tarpusavyje. Vis dėlto, nereikėtų pasimesti – greitieji kreditai lietuvoje yra suteikiami daugelio skirtingų kredito bendrovių, kai didžiosios paskolos paprastai išduodamos tik bankuose.

 

Sąlygos ir reikalavimai

Kredito bendrovės, prieš teigiamai atsakydamos į prašymą gauti mažąją paskolą, privalo patikrinti, ar potencialus kredito gavėjas atitinka tam tikrus reikalavimus. Jeigu jūs esate nuolatines pajamas gaunantis Lietuvos Respublikos pilietis, turintis galiojantį asmens dokumentą, turite teisę kreiptis dėl greitojo kredito. Pateikus informaciją apie darbovietę ir įrodžius, kad jūsų gaunamos mėnesinės pajamos yra pakankamos norimo dydžio kreditui, galite tikėtis pasiskolinti tiek, kiek pageidaujate. Tačiau tai dar ne viskas. Kitas svarbus kriterijus, kurio neatitikimas užkirs kelią gauti mažąją paskolą, yra nepriekaištinga ankstesnių skolų ar kitų finansinių įsipareigojimų istorija. Greitieji kreditai yra suteikiami tiems asmenims, kurie turi skaidrią mokėjimų reputaciją. Jeigu anksčiau esate skolinęsis iš banko ar kredito bendrovės ir laiku negrąžinote reikiamos sumos, vėlavote ar kitaip neįvykdėte oficialios sutarties sąlygų, naujo kredito gauti greičiausiai nepavyks.

 

Ypatingi pasiūlymai – kas gali jais pasinaudoti?

Kredito bendrovės, siekdamos patenkinti esamų ir būsimų klientų poreikius, dažnai siūlo itin palankias kredito gavimo sąlygas. Pavyzdžiui, kai kuriose bendrovėse kreditai yra teikiami be registracijos mokesčio. Tai palengvina prašymo teikimą, kadangi ne tik kad nekainuoja, bet ir taupo jūsų laiką. Nenustebkite bendrovės šūkyje išvydę žodžius pigus greitas kreditas. Tai, žinoma, nereiškia, kad grąžinti galėsite mažiau nei pasiskolinote. Pigus kreditas, tai kreditas su mažesnėmis nei įprasta palūkanomis. Jeigu pastebėsite žodį „nemokamas“, galite tikėtis gauti mažąją paskolą ir be jokių papildomų mokesčių. Tiesa, ši lengvata dažniausiai taikoma pirmam kreditui. Tad, jeigu skolinsitės antrą ar trečią kartą, greičiausiai, palūkanų neišvengsite. Tiesa, lojalumas taip pat gali atsipirkti. Dažnai kredito bendrovės nuolatiniams klientams taiko nuolaidas ilgalaikiams ar trumpalaikiams kreditams, kurių sumą taip pat apibrėžia skirtingai. Nuolaida reiškia mažesnes palūkanas. Tiesa, tam, kad galėtumėte pasinaudoti vienu ar kitu naudingu pasiūlymu, turite turėti nepriekaištingą mokėjimų istoriją. Nuolaidos ir lengvatos taikomos tik laiku grąžinamiems kreditams. Jeigu nesate tikri dėl savo pajamų ateityje, nevertėtų rizikuoti. Greitieji kreditai, net ir pigūs ar ir visai palūkanų, yra jūsų finansinis įsipareigojimas, kurio nevykdomas nėra toleruojamas.