Šiltnamiai orientuojasi į skirtingus tikslus ir prisitaiko prie įvairių poreikių

Šiltnamiai orientuojasi į skirtingus tikslus ir prisitaiko prie įvairių poreikių

Šiltnamiai orientuojasi į skirtingusKiekvienas rankų darbas, nesvarbu, kas tai būtų – mezginys ar patiekalas, jo savininką skatina didžiuotis savimi. Savo mini ūkyje užauginti vaisiai ir daržovės taip pat gali būti priskiriami šiai grupei. O kad to pasididžiavimo būtų daugiau, jums gali pasitarnauti šiltnamiai. Juk net ir šilčiausias mūsų metų laikas ne visada yra turtingas saulės šiluma ir aukštai pakilusiu termometro stulpeliu. Tad mintis rizikuoti tikintis palankaus sezono žavi tikrai ne kiekvieną.

Pabandykime sukonkretinti priežastis, kieno ir dėl kurių priežasčių šiltnamiai yra palankiai vertinami:

  • Norintiems žinoti, kokį ir kaip augintą maistą dedame į savo lėkštę. Tikėtina, jog daugelis yra nusiteikę mieliau valgyti ne tokius išvaizdžius vaisius ar daržoves, tačiau užaugusius organinėmis trąšomis tręštame dirvožemyje.
  • Liūdna, tačiau kai kuriems asmenims šiltnamiai yra viena iš pagrindinių galimybių prasimaitinti. Negana to, pardavinėjant daržoves galima papildyti piniginę vienu ar kitu papildomu litu.
  • Dar viena šiltnamių paskirtis – prisidėti prie turiningesnio laisvo laiko praleidimo. Ir tai galioja ne tik pagyvenusiems žmonėms, kuriems pabosta diena iš dienos vien žiūrėti televizorių. Vis dažniau sodininkystė užsiima vis jaunesnio amžiaus asmenys.

Šiltnamiai yra prieinami beveik kiekvienam iš mūsų. Jei turime didesnes finansines galimybes, galime įsigyti tokį šiltnamį, kuris stebintų daugelio akį:

  • Neįprastos formos, netelpančios į tradicinės klasifikacijos rėmus;
  • Modernios gamybai naudojamos medžiagos, užtikrinančios geresnę augimo kokybę, ilgaamžiškumą ir patrauklią išvaizdą;
  • Papildoma įranga (laistymas, vėdinimas, šildymas), griaunanti stereotipą, jog turintieji šiltnamius yra priversti dėl pastarųjų aukoti didžiąją dalį savo laisvalaikio.

Norintieji apsieiti su šiek tiek mažesnėmis sąnaudomis neabejotinai pasitenkins daugeliui įprastais, stiklu ar plastiku dengtais šiltnamiais. Visgi, jei norime šiek tiek kitokio statinio nei senelė kaime, galime:

  • Auginti įvairesnes, egzotiškesnes daržovių ar vaisių rūšis;
  • Padalinti šiltnamį į kelias dalis, kuriose augtų rūšys, reikalaujančios nevienodos priežiūros.
  • Išnaudoti kiekvieną šiltnamio centimetrą – tam puikiai tiks ant sienų įrengtos papildomos lentynėlės.