Domenai

Šiandienai internete yra naudojama net 200’000 tinklalapių su lietuviškais ”pavadinimais” ir net beveik 1’000’000’000 sukurtų internetinių tinklalapių visoje žemėje. Tai reiškia, kad net kas 6 pilietis pasaulyje turi po puslapį. Tiesa, šį kartą nagrinėsime ne puslapius, o tuos jų vardus – aiškinsimės kas tai yra, ir kaip juos gauti. Ypatingai nagrinėsime vieną, labai keistą būdą ”išlošti ypatingai gerą puslapio pavadinimą.

domenaiTaigi svetainės pavadinimas yra tai domenas. Dėl domenų, tinklapius galime lankyti adresais “www.manopuslapis.lt”, o ne lankyti tam tikrą internetinę svetainę rašant IP adresus – t.y. įvairias skaičių kombinacijas. Nesunku suvokti, kaip tai palengvina mūsų gyvenimą – net jei kasdien naršote tik 5-iuose saituose, įsiminti visų jų IP adresus tikrai būtų ypatingai sunku.

Tad, jei norite kurti internetinį puslapį, turite du variantus, kaip isigyti puslapio pavadinimą – domenai. 1, ypatingai paprastas, ir įpatingų pastangų neprašantis būdas – tai domeno pirkimas iš šią paslaugą teikiančių įmonių . Tai yra ypatingai paprastas veiksmas, kurio net neverta aprašinėti.
Kur kas įspudingesnis yra domenų gaudymas iš karantino. Kaip išaiškinti kas yra domenai karantine? Pakankamai paprastai. Kiekvienas domenas turi savo galiojimo laiką. Jis trunka nei daug, nei mažai – vienerius metus. Tada domeno savininkas gali rinktis – ar pratęsti savo projektą, ir tuo pačiu sumokėti papildomą pinigų sumą už domeno pratęsimą, ar puslapį “laidoti” ir leisti kitam asmeniui naudotis Jūsų domenu.

Štai čia ir prasideda įdomumas. Kai domeno galiojimo laikas baigiasi, domenas yra padedamas į karantiną. Kol domenas yra karantine, jo sąvininkas jokių sunkumų gali jį pratęsti. Tiesa, jei domeno sąvininkas neturi galimybės to daryti, jį įsigyti turi galimybę bet kuris kitas žmogus. Bėda ta,, kad dažniausiai domenai karantine ilgam nebūna, nes prie vieno domeno karantine budi daugiau, nei keli norintys, taigi, kai kurios įmonės teikia Jūsų norimo domeno gaudymo iš karantino paslaugą, kad Jūs taptumėte tuo, kuris išgaus tą domeną.

Kodėl domenai karantine yra gana paklausūs? Visų pirma dėl neblogų vardų. Taip pat domenai karantine turi neblogą reputaciją paieškose sistemose, taigi Jums neturėtų būti problematiška prasimušti į topus.

Taigi, jei norite užimto domeno, nepraraskite vilties – kreipkitės į domenų gaudymu iš karantino užsiimančias bendroves, ir galbūt Jums pavyks gauti išsvajotą domeną.

Ar domėjotes kada greita paskola ar greitu kreditu? Daugiau informacijos apie juos galite rasti esurasymas.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *