Maistas, kurį sugedus orkaitei, galima kepti ir kitur

Kepiniai orkaitėjeRegionų gyventojams, sugedus orkaitei, kyla daugiau problemų, norint rasti meistrą, kuris galėtų sutaisyti, tačiau sostinėje tokių keblumų nekyla, nes orkaičių remontas Vilniuje gana populiarus. Meistrai greitu metu po iškvietimo (kartais net tą pačią dieną) atvyksta sutaisyti buitinės technikos, tokios kaip skalbimo mašinos, šaldytuvai, o taip pat ir orkaitės. Tačiau grįžkime prie tos akimirkos, kuomet sužinote, kad orkaitė sugedusi. 99 proc. žmonių tą pastebės, kai jau turės paruoštą kepimui ruošinį: tešlą, troškinį, kitus dalykus. Tad ką daryti, tokioje situacijoje sugedus orkaitei? Pirmiausia, aišku, ieškosite meistro. Na o tada? Ką daryti su tuo maistu, kurio nebaigėte ruošti? Kai kuriuos teks beviltiškai išpilti (tarkime, kepimui paruoštus morengus), kitus transformuoti į kažką kito (kugelio masę į bulvinius blynus ir pan.), o kai kuriuos – puikiai paruošti, tiesiog pakeitus maisto ruošimo būdą. Štai keletas maisto ruošinių, kuriuos, sugedus orkaitei, nesunkiai galima iškepti kitur.

Kepimui paruoštos bulvės

Jeigu ketinote kepti orkaitėje bulves, tai galbūt tai – prabangiai atrodančios bulvyčių skiltelės, apvoliotos aliejuje, rozmarine, prieskoniuose, ir dar su šoninės gabalėliais ant viršaus. Nieko baisaus, jeigu dabar nepavyksta pašauti jų į orkaitę. Jeigu vasaros metas, o jūs turite galimybę naudoti grilį, tuomet galima kepti grilinėje lauke. Kitu atveju – paprasčiausia visa tai tiesiog paruošti keptuvėje.

Daržovės kepimui

Lygiai taip pat – sumarinuotas, kepimui paruoštas daržoves taip pat galima lengvai iškepti arba grilyje, arba kepsninėje, arba tiesiog keptuvėje. Vienintelis kepimo keptuvėje minusas – reikės daugiau riebalų ir galbūt kai kurios daržovės ar bulvių skiltelės praras savo gražiąją formą.

Varškės apkepas su manais

Apie tai turbūt nepagalvojote. Jeigu sumaišėte tešlą varškės apkepui su manais, sugedus orkaite tikrai galvojate, kad teks išmesti – juk keptuvėje nekepsite… Neskubėkite viskuo atsikratyti. Apkepą tiesiog perdėkite į kitą indą ir įdėkite į mikrobangų krosnelę. Ten taip pat galite kepti, tačiau kepimui reikia švelnesnės temperatūros, ramesnio režimo, kad iškart nesudegintumėte. Tai ypač tinka gaminiams su manams. Nepatikėsite – mikro bangų krosnelėje galima netgi pasigaminti manų košę.

Šaldytos tešlos gaminiai

Jeigu turite sluoksniuotos tešlos, arba šaldytą picą, arba šaldytus kruasanus, ar kažką kito, kas turėjo jau dabar kepti orkaitėje, orkaitę ir vėl galėsite lengvai pakeisti tiesiog mikrobangų krosnele. Ten iškepus gaminiams bus galima lengvai viską išimti ir suvalgyti. Beveik nejusite skirtumo – na tik nebus to gražaus apskrudimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *